24/09/2020 4:00
https://cablematic.com/ca/productes/convertidor-de-fibra-optica-100-mbps-multimode-de-mtrj-a-rj45-a-2km-UF022/

Convertidor de fibra óptica 100 Mbps multimode de MTRJ a RJ45 a 2Km

REF: UF022

Especificacions

  • Convertidor de Fast Ethernet 100Base-TX a Fibra Òptica 100Base-FX complint les normatives 802.3, 802.3xy 802.3u.
  • Disposa de connector UTP/STP del tipus RJ45 per al port 100Base-TX (auto MDI/MDIX) i de connector MTRJ per al port 100Base-FX.
  • Permet l'operativa en maneres Full-Duplex (200Mbps) i Half-Duplex (100Mbps).
  • Distància màxima de fins a 2Km/1310nm en fibra multi-mode.
  • Cable de fibra òptica en mode multi-mode (MM): 50/125, 62.5/125 i 100/ 140m.

El teu preu

PVP

89,29 

20,54 

Preu amb IVA: 20,54 

PVD

78,47 

18,05 


Perquè hi ha preus diferents? Quin és el meu? Comprova la teva tarifa

Costs d'enviament 2,92 *
ES-28001

Especificacions

  • Convertidor de Fast Ethernet 100Base-TX a Fibra Òptica 100Base-FX complint les normatives 802.3, 802.3xy 802.3u.
  • Disposa de connector UTP/STP del tipus RJ45 per al port 100Base-TX (auto MDI/MDIX) i de connector MTRJ per al port 100Base-FX.
  • Permet l'operativa en maneres Full-Duplex (200Mbps) i Half-Duplex (100Mbps).
  • Distància màxima de fins a 2Km/1310nm en fibra multi-mode.
  • Cable de fibra òptica en mode multi-mode (MM): 50/125, 62.5/125 i 100/ 140m.

Més informació

Convertidor de Fast Ethernet 100Base-TX a Fibra Òptica 100Base-FX complint les normatives 802.3, 802.3xy 802.3u. Disposa de connector UTP/STP del tipus RJ45 per al port 100Base-TX (auto MDI/MDIX) i de connector MTRJ per al port 100Base-FX. Permet l'operativa en maneres Full-Duplex (200Mbps) i Half-Duplex (100Mbps). Distància màxima de fins a 2Km/1310nm en fibra multi-mode. Cable de fibra òptica en mode multi-mode (MM): 50/125, 62.5/125 i 100/ 140m. Mida de 102 x 74 x 22 mm. Inclou font d'alimentació.
  • Pes brut: 420 g
  • Nombre de paquets: 1

Termes Tècnics

  • Tipus de cables de xarxa (UTP, FTP, STP)
  • MDIX
  • RJ45
  • Categories cables de xarxa
  • Unitat rack (O)
Tipus de cables de xarxa (UTP, FTP, STP)
UTP És el cable de parell trenat normal i se li referència per les sigles en anglès UTP (Unshiedld Twiested Parell/Parell Trenat no apantallat). Els majors avantatges d'aquest tipus de cable són el seu baix cost i la seva facilitat de maneig. Els seus majors desavantatges són una major taxa d'error respecte a un altre tipus de cable, així com les seves limitacions per treballar a distàncies elevades sense regeneració. FTP És un tipus de cable que es caracteriza per que cada un dels parells és trenat uniformement durant la seva creació. Es realitza un apantallament global de tots els parells mitjançant una làmina externa apantallante. Aquesta tècnica permet tenir característiques similars al cable apantallat. STP Es caracteritza per que cada parell es cobreix amb una malla metàl·lica, de la mateixa manera que els cables coaxials, i el conjunt de parells es recobreix amb una làmina apantallante. Es referència freqüentment amb les seves sigles en anglès STP (Shield Twisted Pair/Parell Trenat Apantallat)

Tens alguna pregunta sobre aquest producte?

Convertidor de fibra óptica 100 Mbps multimode de MTRJ a RJ45 a 2Km

REF: UF022