05/10/2022 0:13
https://cablematic.com/ca/productes/convertidor-de-fibra-optica-1000-mbps-multimode-de-lc-a-rj45-a-550m-UF041/
Convertidor de fibra òptica 1000 Mbps multimode de LC a RJ45 a 550m
REF: UF041
Especificacions
  • Convertidor de 1000Base-TX (RJ45 UTP) a 1000Base-SX (connector de fibra òptica LC).
  • Compleix amb les normatives IEEE802.3z, IEEE802.3ab, IEEE 1000Base-T i IEEE 1000Base-SX.
  • Operativa en fibra MM (Multi-Mode) que permet una distància màxima de 550m a 1000Mbps, la qual cosa s'estén la distància màxima suportada per la topologia UTP que limita a 100m.
  • Permet full-duplex i half-duplex.
  • Longitud d'ona de 850nm.
play_button Mira el vídeo
Aneu a termes tècnics
PVP
61,59 
Preu amb IVA: 61,59 
PVD
55,53 
Costes de envío: 3,12 *
ES-28001
2 anys
de garantia
14 dies
de devolució
100%
segur

En estoc
Disponible més de 10

Aneu a termes tècnics
Especificacions
  • Convertidor de 1000Base-TX (RJ45 UTP) a 1000Base-SX (connector de fibra òptica LC).
  • Compleix amb les normatives IEEE802.3z, IEEE802.3ab, IEEE 1000Base-T i IEEE 1000Base-SX.
  • Operativa en fibra MM (Multi-Mode) que permet una distància màxima de 550m a 1000Mbps, la qual cosa s'estén la distància màxima suportada per la topologia UTP que limita a 100m.
  • Permet full-duplex i half-duplex.
  • Longitud d'ona de 850nm.

Més informació

Convertidor de 1000Base-TX (RJ45 UTP) a 1000Base-SX (connector de fibra òptica LC). Compleix amb les normatives IEEE802.3z, IEEE802.3ab, IEEE 1000Base-T i IEEE 1000Base-SX. Operativa en fibra MM (Multi-Mode) que permet una distància màxima de 550m a 1000Mbps, la qual cosa s'estén la distància màxima suportada per la topologia UTP que limita a 100m. Permet full-duplex i half-duplex. Longitud d'ona de 850nm. Mida convertidor: 94 x 71 x 26 mm. es la sevaministra amb font d'alimentació externa de 5V.
  • Pes brut: 349 g
  • Mides del producte (ample x profunditat x alçada): 7.2 x 10.8 x 2.7 cm
  • Nombre de paquets: 1
  • Mides del paquet: 23.8 x 12.8 x 5.5 cm

Vídeos

play_button Mira el vídeo

Termes Tècnics

  • Tipus de cables de xarxa (UTP, FTP, STP)
  • RJ45
  • Categories cables de xarxa
Tipus de cables de xarxa (UTP, FTP, STP)
UTP És el cable de parell trenat normal i se li referència per les sigles en anglès UTP (Unshiedld Twiested Parell/Parell Trenat no apantallat). Els majors avantatges d'aquest tipus de cable són el seu baix cost i la seva facilitat de maneig. Els seus majors desavantatges són una major taxa d'error respecte a un altre tipus de cable, així com les seves limitacions per treballar a distàncies elevades sense regeneració. FTP És un tipus de cable que es caracteriza per que cada un dels parells és trenat uniformement durant la seva creació. Es realitza un apantallament global de tots els parells mitjançant una làmina externa apantallante. Aquesta tècnica permet tenir característiques similars al cable apantallat. STP Es caracteritza per que cada parell es cobreix amb una malla metàl·lica, de la mateixa manera que els cables coaxials, i el conjunt de parells es recobreix amb una làmina apantallante. Es referència freqüentment amb les seves sigles en anglès STP (Shield Twisted Pair/Parell Trenat Apantallat)

Tens alguna pregunta sobre aquest producte?