05/10/2022 1:01
https://cablematic.com/ca/productes/convertidor-de-fibra-optica-de-multimode-a-monomode-sc-100-mbps-de-mm-a-sm-UF005/
Convertidor de fibra òptica de multimode a monomode SC 100 Mbps de MM a SM
REF: UF005
Especificacions
  • Convertidor de multimode (MM) a monomode (SM) per Fibra Òptica 100Base-FX complint les normatives 802.3, 802.3xy 802.3u.
  • Disposa de dos connectors de fibra òptica tipus SC-duplex per als ports 100Base-FX.
  • Un port és monomode (SM - LEDs B) i un altre port és multimode (MM - LEDs A).
  • Permet la conversió de fibra multimode a monomode i no en sentit contrari.
  • Permet l'operativa en maneres Full-Duplex (200Mbps) i Half-Duplex (100Mbps).
play_button Mira el vídeo
Aneu a termes tècnics
PVP
67,21 
Preu amb IVA: 67,21 
PVD
59,07 
Costes de envío: 3,12 *
ES-28001
2 anys
de garantia
14 dies
de devolució
100%
segur

En estoc
Només 9 unitats

Aneu a termes tècnics
Especificacions
  • Convertidor de multimode (MM) a monomode (SM) per Fibra Òptica 100Base-FX complint les normatives 802.3, 802.3xy 802.3u.
  • Disposa de dos connectors de fibra òptica tipus SC-duplex per als ports 100Base-FX.
  • Un port és monomode (SM - LEDs B) i un altre port és multimode (MM - LEDs A).
  • Permet la conversió de fibra multimode a monomode i no en sentit contrari.
  • Permet l'operativa en maneres Full-Duplex (200Mbps) i Half-Duplex (100Mbps).

Més informació

Convertidor de multimode (MM) a monomode (SM) per Fibra Òptica 100Base-FX complint les normatives 802.3, 802.3xy 802.3u. Disposa de dos connectors de fibra òptica tipus SC-duplex per als ports 100Base-FX. Un port és monomode (SM - LEDs B) i un altre port és multimode (MM - LEDs A). Permet la conversió de fibra multimode a monomode i no en sentit contrari. Permet l'operativa en maneres Full-Duplex (200Mbps) i Half-Duplex (100Mbps). Cable de fibra òptica en mode mono-mode (SM): 8.3 / 125, 8.7 / 125, 9/125 i 10 / 125m. Cable de fibra òptica en mode multi-mode (MM): 50/125, 62.5 / 125 i 100 / 140m. Mida de 97 x 70 x 25 mm. Inclou font d'alimentació de 5V 1A.
  • Pes brut: 324 g
  • Mides del producte (ample x profunditat x alçada): 7.0 x 9.7 x 2.5 cm
  • Nombre de paquets: 1
  • Mides del paquet: 24.0 x 13.0 x 5.5 cm
  • Master-pack: 1

Vídeos

play_button Mira el vídeo

Termes Tècnics

  • Unitat rack (O)
Unitat rack (O)
Hi ha diverses altures d'armaris segons necessitats de la instal·lació, aquesta altura pot mesurar-se en unitats de rack (U).

Cada unitat de rack o U és la distància entre cada separació horitzontal per posar els diferents accessoris dins del rack. Aquesta distància és de 1.75 polzades que equivalen a 4.4445 cm d'alt.

Per exemple, si diem que un rack és de 8U entendrem que disposa de 8 unitats per instal·lar dispositiu oaccessoris de 4.44 cm d'alçada.

Normalment aquests accessoris, com safates, guies, regletes, etc. ocupen una unitat d'U (1U), però podem trobar-nos que altres dispositius o accessoris ocupin més unitats, com per exemple pot ser una caixa rack per instal·lar un PC, un SAI, etc. Val a dir, que també hi mitja unitat d'U (0,5U), en aquest cas, en una unitat de rack es podrien instal·lar dues accessoris.

Pel que sabint les unitats de rack que ocupen els dispositius que anem a instal·lar sabrem l'altura que necessitem per al nostre rack.

La mida de la unitat rack (O) està basada en l'especificació estàndard per als racks definida en EIA-310.

Tens alguna pregunta sobre aquest producte?