20/10/2020 18:31
https://cablematic.com/ca/productes/extensor-hdmi-per-fibra-optica-monomode-sc-simplex-20km-HL076/

Extensor HDMI per fibra òptica monomode SC simplex 20Km

REF: HL076

Especificacions

  • Extensor d'àudio i vídeo digital HDMI a una resolució màxima FullHD1080p amb transmissió IR (infrarojos).
  • Cada mòdul disposa d'un connector HDMI femella, connector de fibra òptica SC monomode simplex femella i connector minijack 3.5mm per a IR infrarojos.
  • Requereix cable de fibra òptica simplex monomode de tipus 9/125um acabat en connectors SC.
  • Distància màxima de la fibra òptica de fins a 20 km.
  • Suporta la transmissió del senyal infraroja del comandament a distància, hasta la TV/projector. Es subministra un emissor i un receptor d'infrarojos que es connecten respectivament a cada un dels mòduls.

El teu preu

PVP

319,80 

Preu amb IVA: 319,80 

PVD

281,08 


Perquè hi ha preus diferents? Quin és el meu? Comprova la teva tarifa

Costes de envío: 2,92 *
ES-28001

Especificacions

  • Extensor d'àudio i vídeo digital HDMI a una resolució màxima FullHD1080p amb transmissió IR (infrarojos).
  • Cada mòdul disposa d'un connector HDMI femella, connector de fibra òptica SC monomode simplex femella i connector minijack 3.5mm per a IR infrarojos.
  • Requereix cable de fibra òptica simplex monomode de tipus 9/125um acabat en connectors SC.
  • Distància màxima de la fibra òptica de fins a 20 km.
  • Suporta la transmissió del senyal infraroja del comandament a distància, hasta la TV/projector. Es subministra un emissor i un receptor d'infrarojos que es connecten respectivament a cada un dels mòduls.

Paraules clau

No has trobat el que buscaves? Aquests temes us poden ajudar

Més informació

Extensor de senyal HDMI a través de fibra òptica monomode basada en connectors SC simplex. Permet estendre el senyal HDMI a una distància de fins a 20Km a una resolució FullHD de 1080p (1920 x 1080). Suporta la transmissió del senyal infraroja del comandament a distància. Es compon de dos mòduls: un emissor i un receptor.

especificacions
  • Extensor d'àudio i vídeo digital HDMI a una resolució màxima FullHD1080p amb transmissió IR (infrarojos).
  • Cada mòdul disposa d'un connector HDMI femella, connector de fibra òptica SC monomode simplex femella i connector minijack 3.5mm per a IR infrarojos.
  • Requereix cable de fibra òptica simplex monomode de tipus 9/125um acabat en connectors SC.
  • Distància màxima de la fibra òptica de fins a 20 km.
  • Suporta la transmissió del senyal infraroja del comandament a distància, hasta la TV/projector. Es subministra un emissor i un receptor d'infrarojos que es connecten respectivament a cada un dels mòduls.
  • Resolucions HDMI compatibles: 480i 60Hz, 480p 60Hz, 576i 50Hz, 576p 50Hz, 720p 50/60Hz, 1080i 50/60Hz i 1080p 50/60Hz.
  • Compatible HDMI 1.3b, CEC, HDCP, DDC i detecció automàtica de connexió HDMI.
  • Transmissió monomode a 1310 nm.
  • Requereix font d'alimentació de 5 VDCen cada mòdul (incloses).
  • Consum de cada mòdul: <4 W.
  • Cada mòdul disposa de subjeccions per al muntatge a paret.
  • Mida de cada mòdul: 138 x 81.5 x 24 mm.
  • Pes brut: 830 g
  • Mides del producte (ample x profunditat x amplada): 13.8 x 8.0 x 2.4 cm
  • Nombre de paquets: 1
  • Mides del paquet: 24.4 x 17.8 x 8.0 cm
  • Master-pack: 5

Vídeos

play_button Mira el vídeo

Termes Tècnics

  • HDMI
  • Minijack 3.5
  • Fibra òptica
  • 1080p
  • HDCP
  • OM1, OM2, OM3, OM4
  • VDC
  • Connector Jack
  • Tipus de polit de fibra òptica
HDMI
L'acrònim anglès "HDMi" fa referència a "High Definition Multimèdia Interface", és a dir, es correspon amb les sigles d'interfície multimèdia en alta definició.

La interfície HDMi permet la transmissió de vídeo i àudio entre diferents dispositius, suportant les resolucions de vídeo 480i, 480p, 576i, 576p, 720p, 1080i, 1080p, 1440p, 1600P.

Diferents versions d'HDMi

HDMi 1.0
- Desembre de 2002.
- Transferència màxima de 4,9 Gbit / s.
- Suport fins a 165 Mpíxeles / s en mode vídeo (1080p 60Hz o UXGA) i 8 canals / 192 kHz / 24 bits en mode àudio.

HDMi 1.2
- agost de 2005.
- Afegit suport per One Bit Àudio, usat en Super Audio CD, fins a 8 canals.
- Disponibilitat HDMi Tipus A per connectors de PC.

HDMi 1.3
- Juny de 2006
- Ample de banda a 340 MHz.
- Taxa de dades de 10,2 Gbit / s.
- Dolby TrueHD i DTS-HD,

HDMi 1.4
- Envia vídeo i àudio d'alta definició,
- Dades i vídeo en 3D.
- FullHD a XHD (eXtended High Definition) fins a 4096 × 2160 píxels (24 quadres per segon) o de 3840 × 2160 a (30 quadres per segon).
- Canal de retorn d'àudio que farà necessaris menys cables per tenir un sistema de so envoltant connectat a la televisió.
- Connexió Ethernet incorporada en el propi cable amb velocitats de fins a 100 Mbit / s.

HDMi 2.0
- Setembre de 2013
- Ample de banda de fins a 18 Gbit / s
- 4K @ 50/60 (2160p) de vídeo
- Fins a 32 canals d'àudio per a una experiència d'immersió multi-dimensional
- Fins 1536kHz freqüència d'àudio per a una màxima fidelitat de so
- Lliurament simultània de 2 streaming de vídeo per a múltiples usuaris en la mateixa pantalla
- Streaming d'àudio fins a 4 usuaris
- Suport de Angle de teatre 21: 9 de ràdio
- Sincronització dinàmica de vídeo i àudio en streaming
- Extensions de comandaments CEC per controlar múltiples dispositius des d'un punt únic.


Tipus de HDMi

Tipus A (a la imatge 1): És el connector més estàndard utilitzat en gairebé tots els dispositius.
Tipus B (a la imatge 2): És un connector molt poc utilitzat.
Tipus C (a la imatge 3): És un connector molt usat en tablets, smartphones i altres dispositius.
Tipus D (a la imatge 4): És un connector usat en smartphones.
Tipus E (a la imatge 5): És un connector usat en la connectivitat de el vehicle.

Tens alguna pregunta sobre aquest producte?


Extensor HDMI per fibra òptica monomode SC simplex 20Km

REF: HL076